VeggieBoards banner
1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
Joined
·
3,388 Posts
Discussion Starter · #1 ·
http://www.matisseandjacks.com/

I like this product a lot. Soft and tasty, not overly sweet and quite easy to make. They're also very economical. I cut each batch into eight pieces so they're about the size of a Luna Bar. Including the cost of the unsweetened applesauce they cost about $.67 per bar. Not as cheap as making your own from scratch, but much easier.
 

·
Registered
Joined
·
166 Posts
I just looked at their site and those bars look awesome. I'm going to order them now. Thanks for the tip.

I'll trade you a suggestion too: If you want a great muffin, pancake or quick bread, try the mixes from www.southavenfarm.com. They are all whole grain and fantastic. I make them all the time and highly recommend them.
 
1 - 2 of 2 Posts
Top