VeggieBoards banner
1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
0 Posts
Discussion Starter · #1 ·
I like and use Earth Balance, but as a comprimise for my mom, I let her buy regular butter (instead of margarine, which is what she used before) most of the time, and then EB every once in awhile just because it's more expensive. Thankfully, I had her switch to Smart Balance for things like toast, but for baking and other things, that where the butter comes in.

Anyway, I found a coupon for $3 off any two Organic Valley butters and was going to do it, but then I saw that they're about $6-8 a lb! It's cheaper to buy EB for that...does anyone think that price is worth it?
 
1 - 1 of 1 Posts
Top